‘Het gaat om het realiseren van de doelstellingen van de klant’
Digitale transformatie
Een belangrijke reden waarom klanten zo tevreden zijn, is dat onepoint zich verdiept in hun bedrijfsvragen en -doelen, aldus Feijen. “Digitale transformatie is voor klanten een grote uitdaging, maar het is geen doel op zich. Waarom koopt de klant digital? Omdat hij op een andere manier met zijn klanten wil omgaan. Of je nu een ziekenhuis bent, een zorginstelling of een bank: uiteindelijk wil je toch je patiënt, cliënt of klant beter benaderen, beter begrijpen, beter helpen. Wij hebben mensen in huis die de vertaalslag kunnen maken van de primaire vraag naar de oplossing. Je moet bereid zijn om je in de klant te verplaatsen, te onderzoeken wat er in die organisatie aan vragen leeft. Wij gaan regelmatig met klanten naar Parijs om daar met ons internationale team workshops te doen. Ik had laatst voor een klant, een jeugdzorginstelling, een agenda gemaakt waar geen woord IT in voorkwam, alleen organisatievragen waar ze mee worstelden. Dáár gaat het om, niet om mijn oplossingen. Twee dagen later hadden we een innovatieagenda. Daar stonden uiteraard wel IT-thema’s in, maar het gáát niet om IT, om cloud of om digitale transformatie. Dat zijn buzzwords. Het gaat om het realiseren van de bedrijfsdoelstellingen van die klant, om zijn vragen en problemen.”
Automation en AI
“Voor ons zijn bedrijfsvragen ook het startpunt van innovatie”, vervolgt Feijen. “We optimaliseren voor onze klanten bijvoorbeeld processen als claimafhandeling door middel van automation en artificial intelligence. In plaats van dat iemand twee verzekeringsclaims per uur afhandelt, doet hij er straks drieduizend per minuut. We gebruiken bedrijfsinformatie om fraude te traceren en marktontwikkelingen zichtbaar te maken. Verder helpen we onze klanten door middel van gamificatie met het versterken van de security awareness bij hun medewerkers of het onboarding process van nieuwe medewerkers. Door het spelen van een spel blijven veiligheidsvoorschriften, of de kernwaarden van de nieuwe werkgever, veel beter hangen dan na het bijwonen van een sessie of het lezen van een boekje.”
De inspanningen komen goed aan bij de klant, weet Feijen. “Alle grotere klanten hebben meerjarige managed-servicescontracten afgesloten. Klanten dragen bovendien actief nieuwe klanten aan; dat doen ze alleen als er vertrouwen is. En het blijkt uit het feit dat we in het IT Partner Preference-onderzoek nummer-1-challenger zijn geworden in het domein digitale transformatie.”
- CIO - 2018
- Josee Koning
- Fjodor Buis