“Wij maken hier dagelijks miljoenen snoepjes”, vertelt André Ruikes, directeur van Cloetta Holland. “Van drop tot winegums en van kauwgom tot pepermunt, van klassiekers tot nieuwe smaken. Het is een prachtig vak, met een mooie combinatie van techniek, ambacht en plezier.”
‘Wij maken hier dagelijks miljoenen snoepjes’
Goed werkgeverschap
Cloetta hecht veel waarde aan goed werkgeverschap. “We willen dat werken bij ons voelt als een traktatie”, zegt Anouk Bruggeling, hoofd HR. “Daarom stimuleren we ontwikkeling, luisteren we actief naar medewerkers en zorgen we voor een fijne werksfeer. Medewerkers voelen zich gezien en gewaardeerd. Er is ruimte voor eigen initiatief en je kunt echt impact maken.”
Ook de sociale kant krijgt aandacht. “We organiseren regelmatig leuke activiteiten via onze personeelsvereniging”, zegt Bruggeling. “En we meten structureel hoe het gaat op de werkvloer, zodat we tijdig kunnen inspelen op wensen of knelpunten. Dat zorgt voor een sterk teamgevoel én een werkomgeving waar mensen met plezier blijven.”
Verpakking van suikerriet
Duurzaamheid is een ander speerpunt. Cloetta werkt actief aan het verduurzamen van verpakkingen en processen. Een goed voorbeeld zijn de Plant Pack-verpakkingen, die voor 50% gemaakt zijn van suikerriet. “Dit zorgt ervoor dat we vergeleken met onze originele verpakking 25% minder CO2 uitstoten bij de productie. Als je miljoenen verpakkingen per jaar produceert, maken zulke stappen écht verschil”, aldus Ruikes.
Daarnaast steunt het bedrijf maatschappelijke initiatieven, zoals Nationaal Fonds Kinderhulp en Fonds Gehandicaptensport. “We willen niet alleen plezier brengen via onze producten, maar ook bijdragen aan een betere samenleving”, zegt Ruikes.
Traditie en innovatie
Bij Cloetta gaan traditie, innovatie en betrokkenheid hand in hand. Of het nu gaat om de ontwikkeling van nieuwe producten, de manier waarop medewerkers samenwerken of de impact op milieu en maatschappij: het doel is altijd hetzelfde. “We maken dingen waar mensen blij van worden – en dat begint bij onze eigen mensen”, besluit Bruggeling.
- MT500-2025
- Tim de Vogel
- Sebastiaan Westerweel
- Download artikel