“Stilstand is in deze wereld geen optie”, stelt Monique Schuurmans, mede-eigenaar van development- en recruitmentbedrijven Brandstof, Scout en TPS Groep. “Dit vraagt om leiders die het denkproces niet alleen in hun eigen hoofd, maar veel meer ‘tussen de neuzen’ laten plaatsvinden. Tegelijkertijd moeten teams en jonge professionals in staat zijn om te anticiperen op het nieuwe leiderschap. Leiders moeten meer loslaten, medewerkers juist meer vastpakken. Dat vraagt om lef en samen ondernemen.”
Samenwerking en synergie zijn dan ook steeds belangrijker. Monique: “Dit is precies de reden waarom we onze bedrijven Brandstof, TPS en Scout hebben samengevoegd. We willen in beweging blijven, uitdragen wat we zeggen en veel nadrukkelijker kennis en expertise delen.”
‘Leiders moeten meer loslaten, medewerkers juist meer vastpakken’
Ondernemend denken
Alle drie de bedrijven focussen op het ontwikkelen van ondernemerschap en het vergroten van wendbaarheid. Brandstof en TPS begeleiden en bemiddelen jong talent; Scout bemiddelt, coacht en traint leidinggevenden en ondernemers. “Onder al die diensten zit dezelfde overtuiging”, zegt Monique, die ook auteur is van het boek ‘Echte ondernemers huilen (niet)’. “We geloven dat mensen die ondernemend denken en leiden succesvoller zijn.”
Synergie
Willem Hop is sinds kort managing director van Home of Synergy. Na vijftien jaar bij YoungCapital voelde hij dat het tijd was voor een nieuwe uitdaging. “Ik wilde dichter op het vuur zitten, samenwerken met ondernemers en bijdragen aan iets wat continu in beweging is.” Hij kent als geen ander de wereld van jong talent. Willem: “Zij vragen om een nieuw type leiderschap. Geen top-downinstructies, maar ruimte voor initiatief, dialoog, eigenaarschap en twijfel. Je kunt niet alles zeker weten, want de werkelijkheid van vandaag is morgen alweer achterhaald. Dat is spannend en kan ertoe leiden dat jonge mensen als het ware bevriezen. TPS en Brandstof helpen daarbij, zodat onzekerheid niet ten koste gaat van creativiteit en initiatief.”
Experimenteren
Monique ziet ondernemend leiderschap vooral als het vermogen om met een open blik te blijven experimenteren, aangevuld met een juiste mix van kracht en kwetsbaarheid. “Je weet het niet zeker, dus probeer je, stuur je bij, en probeer je opnieuw. Niet vanuit een ivoren toren, maar samen met je team.”
- MT1000-2025
- Irene Schoemakers
- Charles Poorter
- Download artikel